Hakkımda

                Öncelikle Merhabalar;

 Ramazan Aysal, 1992 yılının Mart ayında Üsküdar – İstanbul ‘da Dünya’ya geldi, aslen Kastamonu’lu olan Ramazan . 3 erkek kardeşlerden en büyüğü biyolojik kardeşlerinin yanında birçok kardeşinin olduğunu rahatlıkla söyleyebilir durumda..Doğduğu tarihten ve şu anda da olmak üzere Üsküdar-Çengelköy civarında mütevazi bir evde yaşamımı sürdürmekte.

Çocuklugunu çok yaramaz bir çocuk olarak geçiren Ramazan futbola ve uçurtmaya olan ilgisinden dolayı sokaktan eve bir türlü girmezdi.Annesi onu ancak akşam ezanıyla eve sokabilirdi. Kardeşi gökhanla birlikte hergün hiç bıkmadan usanmadan kolunun altına aldığı topu alıp futbol oynaya giderdi.

          İlk ve orta öğrenimini ‘4.Murat İlköğretim Okulu’nda  tamamladı.Denize olan merakı nedeniyle ve  güzel paralar kazanmak ümidiyle 2006 yılında ‘Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi’ne ‘ yazıldı.Dördüncü yılın sonunda okulundan başarı ile mezun olup  2010 yılı koşullarında  2  yıllık Meslek Yüksek Okullarının Uzakyol Vardiya Zabiti ehliyeti vermesi nedeni ile ‘Yalova MYO: Deniz Ulaştırma İşletme‘ bölümüne başladı. Mezun olmasına az bir süre kala piyasadaki malum okulun açtığı dava sonucunda ehliyetlerin düşürülmesi sebebi ile Dikey Geçiş sınavı ile beraber ‘KTU:Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği‘ bölümüne geçiş yapmak durumunda kaldı.Öğreniminin son yılına Trabzon’da KTU’de devam etmekte olan Ramazan Uzakyol stajını Türkiye’nin en büyük denizcilik filosuna sahip olan ‘GEDEN LINE’ bünyesinde ve yine Türkiye’nin ikinci büyük konteyner şirketi olan ‘TURKON LINE’ bünyesinde tamamlamıştır.Bu satırları yazarken ise ehliyetini elde etmek için çalışmalara başlamış durumda.

    Eğitim ve öğretimi bir kenara bırakacak olursak; web üzerinde senelerin getirmiş olduğu tecrübe ve bilgilerim dolayı ile biraz da kendimden birşeylerin artık web üzerine aktarılması ve gelecek nesillerin de belki okuyup görebileceği bir projeyi hayata geçirmek amacıyla kişisel websitemi açmış bulunmaktayım. Aslında site içeriklerinde gittiğim ülkeler ve çekmiş olduğum fotoğraflar üzerinde yoğunlaşmayı ve denize merakı olan yada nasıl bir meslek olduğu konusunda kararsız olan kardeşlerime yardımda da bulunmayı düşünüyorum.

      Kişisel özelliklerime gelecek olursak; 180 cm boyunda 70 kiloda oldukça fit bir görünüme sahip esmer  abartılmayacak kadar ve çok da mütevazi olunmayacak bedensel özelliklere sahibim.Çocukluğumdan beri Basketbol,Futbol ve yüzme gibi dallarla ilgilendim ve aktif olarak spor aktivitelerime devam etmeye çalışıyorum.Tabi gemi hayatının bunda  en büyük engellerden biri olduğunu söyleyebilirim.Boş vakitlerimin çoğunu gezmek ve dolaşmak üzerine odakladığımı,yerinde duramayan bir karaktere sahip olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.

     Mesleğimin de getirmiş olduğu sebeplerden dolayı iyi derecede İngilizce konuşma,yazma,anlama becerilerine sahibim.Normal olarak hergün yeni şeyler öğrenmeye devam ediyorum.Ömrümün bir bölümünde de ‘Arapça’ dilini gerçekten öğrenmeyi hedeflemekteyim.

     Bunlara ilave olarak  ilk okul yıllarımdan beri Bilgisayar merakımdan dolayı çok iyi derecede  webmaster,hardware,coderi,designer ve daha niceleri ile beraber meslektaşlarımdan ayrılıyorum. 2007 ve sonrasında Professıonal olarak ilgilendiğim Web Dünyası’na şu an sayısını bile hatırlayamadıgım kadar internet sitesi yayımladım.Kafamda sürekli yeni projeler ve yeni fikirler üretiyorum,yeniliğe açık ve hayal dünyamın oldukça geniş olması nedeni ile başarılı projelere ulaşacağıma inanıyorum.Kısıtlı bütçelerle muhteşemleri başarabiliyorken ileriki yaşamımda önümün de açık olması nedeniyle başarılı olacağıma inanıyorum

  Hakkımda kısaca bunları yazarken; elimden geldiğince hakkımda bilgileri diğer yazılarımda paylaşmaya devam edeceğim.Okuduğunuz ve değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim 🙂

                                                                                                                                                                     Ramazan Aysal

                                                                                                                                                                  Uzakyol Kaptanı

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi